Szczegóły

Miejsce: Przystanek Drzewina, Kaszuby
Nazwa wycieczki:Eko Przygoda
Wiek Uczestników:7-15 lat
Ilość Uczestników: 20-100 osób
Wyżywienie15 zł/os. ognisko z kiełbaskami
25 zł/os. dwudaniowy obiad przygotowywany na miejscu
Cena: 20-30 osób – 70 zł/os.
30-40 osób – 65 zł/os.
40-70 osób – 60 zł/os.
Dojazd:własny – możliwość zamówienia transportu

Nasze zajęcia skierowane są do grup szkolnych, które chcą w zabawny i ciekawy sposób poznać kilka ciekawostek dotyczących zagadnień ekologii.

Kontakt, rezerwacje

Michał Boniec m.boniec@kompas.pl
tel. 696 40 32 32
Paulina Misztal p.misztal@kompas.pl
tel. 791 15 69 78

  [recaptcha class:center-captcha]

  Plan

  Warsztat małego ekologa 

   zaopatrzymy uczestników w lupy i pojemniki do próbek, z którymi udadzą się na spacer w poszukiwaniu różnych gatunków roślin. Po zebraniu odpowiednich próbek fauny i flory obejrzymy ich szczegóły anatomiczne pod mikroskopami.

  Zielnik małego przyrodnika 

  zebrane materiały badawcze sklasyfikujemy i zorganizujemy w specjalnie przygotowanych klaserach. Nasz nowy poradnik wiedzy przyrodniczej zabierzemy ze sobą do domu w celu dalszych badań.

  Tajemnice Recyklingu 

  interaktywna, aktywizująca uczestników gra, której celem jest zapoznanie się z zasadami segregacji odpadów. Poprzez działanie w grupie będziemy mogli w praktyczny sposób utrwalić sobie na czym polega segregacja i dlaczego ją stosujemy.

  Tajemnice ziemi

  wyposażeni w wykrywacze metalu udamy się na spacer w poszukiwaniu “skarbów ziemi”. Na specjalnie przygotowanym terenie rozmieszczone są odpowiednio punktowane przedmioty. Celem grupy jest znaleźć ich jak największą ilość. Przy okazji dowiemy się co kryje się pod zewnętrzną powłoką ziemi i jak dużo czasu potrzebują poszczególne przedmioty by ulec naturalnej biodegradacji.

  Ogródek Babci Jadzi

  każdy z Was będzie miał okazję oporządzić swoją własną grządkę, na której zasadzimy ziarna warzyw i ziół. Każda podgrupa otrzyma swoją grządkę i narzędzia do uprawy. Na jesieni można zawsze przyjechać sprawdzić czy nasze działania zostały nagrodzone urodzajem.

  INO orienteering

  impreza na orientację. Czas przyswoić najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania. Duża dawka adrenaliny gwarantowana!

  Zakończenie wycieczki