1. Żywa Szopka

Mikołaj w swojej pracy troszczy się o wszystkie stworzenia, dlatego przy każdym z przystanków na jego trasie musi znaleźć się ciepła szopka, specjalnie dla zwierzęcych pomocników. W żywej szopce znajduje się tym razem ciekawe zestawienie, nasi goście poznają uroczego osiołka Grzegorza, trzy puchate alpaki Sziszaka, Stasia i Benka oraz zgraję zabawnych kózek. Dzieci będą mogły przywitać się ze zwierzakami, pogłaskać je i zrobić zdjęcie.

Obcowanie ze zwierzętami to wyjątkowe doświadczenie, dodatkowo zooterapia taka jak hipoterapia oraz alpakoterapia, to terapia wspomagająca w wielu chorobach, niepełnosprawnościach oraz rehabilitacji leczniczej.Czas spędzony w towarzystwie zwierząt, dotyk i usposobienie działają leczniczo, redukują stres i poprawiają samopoczucie.

  1. Mikołajowe Kino w namiocie sferycznym

Kino zlokalizowane w namiocie sferycznym to miejsce iście magiczne. To tutaj w ogromnej białej kuli, pod „gwieździstym niebem” zabieramy naszych gości w świąteczną podróż. Klimat Mikołajowego Kina oraz wyświetlana historia wprowadza wszystkich do zimowej krainy pełnej czarów. Krainy, w której renifery ciągną sanie pod samym niebem, w której Mikołaj czyta tysiące listów dziennie, w której nic nie jest oczywiste, a dobre uczynki i gorąca wiara są największą wartością.

  1. Legendarny Namiot KOTA

Namiot KOTA to tajemniczy punkt programu, rozgrzewający kończyny i serca. W wielkim namiocie każdy gość popija ciepłą zimową herbatkę i grzeje nóżki przy rozpalonym ognisku, a w tym czasie Elf z KOTA opowiada niesłychane legendy, rozbawia oraz dostarcza niezbędnej wiedzy na temat Mikołaja, jego pomocników, podróży i wszystkich tych rzeczy, które w świąteczny czas trapią młode głowy.

  1. Wielka Wystawa Świąteczna

W budynku głównym Przystanku Świętego Mikołaja prezentujemy naszym gościom Wielką Wystawę Świąteczną. Składają się na nią lata świątecznej tradycji, zbiory stworzone przez Świętego Mikołaja i Elfy, które ukazują jak zmieniały się na przestrzeni wieków symbole, obchody i przejawy tego wyjątkowego święta. Prezentujemy naszym gościom największą w Polsce ruchomą makietę wioski Świętego Mikołaja, świąteczną mini wioskę stworzoną w 100 % z piernika oraz całkowitą NOWOŚĆ, czyli największą ruchomą szopkę stworzoną z klocków Lego!

  1. Warsztat Elfów

Pomimo, że we wszystkich punktach Przystanku dzieci aktywnie uczestniczą w aktywnościach, to właśnie w Warsztacie Elfów będą mogły puścić wodzę wyobraźni i stworzyć samodzielnie bombki i świeczki. Elf Dekorator prezentuje tajemne techniki rękodzieła i pomaga uczestnikom stworzyć prawdziwe świąteczne cudeńka. Nic przecież tak nie cieszy jak własnoręcznie zrobiony stroik, prezent lub kartka świąteczna. Elfy już przygotowały dla naszych gości materiały, potrzeba tylko rąk do działania i zaangażowania.

  1. Jarmark Świąteczny

Dla naszych gości stworzyliśmy także wyjątkowy punkt zakupowy, nasz Jarmark Świąteczny. Oprócz ciekawskich pamiątek i prezentowych drobnostek znajdują się tam lokalne produkty oraz wyroby znanego i lubionego Elfa Kucharza! Każdy znajdzie coś dla siebie, upominki, pamiątki, stroiki, słodkości i ciekawe pomysły na prezenty. W trakcie zwiedzania przewidzieliśmy chwilkę na szał zakupowy, bo mamy nadzieję, że dzięki temu wybór prezentów i długa lista zakupów okażą się mniej uciążliwe tego roku.

  1. Biuro Świętego Mikołaja

Główny punkt przystanku oraz moment, na który wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają, czyli wizyta w biurze Świętego Mikołaja. Brodaty staruszek przyjmie naszych gości do swojego ciepłego zakątka, gdzie codziennie zarządza pracą Elfów, czyta tysiące listów, odpoczywa przy kominku po długich trasach, a kiedy nikt nie patrzy – ucina sobie drzemkę! Święty Mikołaj z pewnością opowie kilka ciekawostek o swoim biurze, listach i pomocnikach, odpowie na wszystkie pytania małych gości, a grzecznym dzieciom może nawet rozda kilka prezentów!