Wizyta w Przystanku Świętego Mikołaja – online

List do Świętego Mikołaja napisany? Czas zabrać się za robienie świątecznych ozdób choinkowych i pieczenie pierniczków! A może macie ochotę spotkać się ze Świętym Mikołajem i jego Elfami?

W tym roku możecie również odwiedzić Przystanek Świętego Mikołaja nie wychodząc z domu. To zupełnie bezpieczna i prosta opcja spotkania, którą umożliwiamy za pomocą platformy Zoom.

Wystarczy komputer, dobry Internet, sprawna kamerka i mikrofon i cała klasa może połączyć się z zapracowaną, ale bardzo wesołą ekipą Świętego Mikołaja i Elfów, którzy jak zwykle intensywnie przygotowują się do nadchodzących świąt w Przystanku Świętego Mikołaja.

Aby poczuć świąteczny klimat Święty Mikołaj wraz z Elfami przygotowali dla Was specjalny quiz z wiedzy o zwyczajach, tradycjach  i potrawach bożonarodzeniowych oraz znajomości kultowych filmów, piosenek i reklam świątecznych. Na początku quiz poprowadzi Elf Mądrala, który uwielbia wszelkie konkursy, gry, quizy i zagadki.  Będzie na pewno dużo zabawy, szczypta rywalizacji, no i solidna dawka świątecznej atmosfery, bo przy okazji quizu podpatrzymy Elfy w miejscu, gdzie pakują prezenty!

Po małej rozgrzewce przystąpimy do świątecznego warsztatu twórczego w pracowni artystycznej Przystanku Świętego Mikołaja. Wspólnie z Elfem Pędzelkiem zrobimy własnoręcznie piękne kartki świąteczne, które będą nam przypominać o tym, że święta to czas magiczny. Przygotujcie biały i kolorowy papier, tekturę lub kartkę z bloku technicznego, klej, nożyczki, brokat, pisaki.

Jeżeli Twoja klasa zrobiła już świąteczne kartki zapraszamy na warsztat tworzenia ozdób świątecznych metodą origami. Ta niezwykła sztuka składania papieru bez klejenia, nacinania i ozdabiania wciąż zachwyca. Spróbujemy samodzielnie zrobić gwiazdki i bombki, które potem powiesimy na choince. Do tego warsztatu potrzebujemy jedynie bloku z papierem kolorowym.

I w końcu – Spotkanie ze Świętym Mikołajem!

W ostatniej części wizyty online w Przystanku Świętego Mikołaja spotkamy się z oczywiście z jego gospodarzem. Święty Mikołaj pokaże nam swój pokój, w którym co roku czyta tysiące listów do niego adresowanych i spotyka się z dziećmi. Święty Mikołaj z pewnością podsumuje wyniki quizu, zdradzi kilka tajemnic Przystanku, opowie o reniferach, złoży specjalne życzenia świąteczne i odpowie na Wasze pytania, które w trakcie spotkania będziecie mogli napisać przez chat.

Święty Mikołaj i Elfy już nie mogą się doczekać tych spotkań, bo – tak jak Wy – sporo czasu spędzili w tym roku w domu, tęskniąc za ludźmi, ich uśmiechami i pozytywną energią. Do zobaczenia!

Wizyta online dla szkół  w Przystanku Świętego Mikołaja składa się z 3 części:
świąteczny QUIZ   – 20  minut
warsztat  tworzenia kartek świątecznych lub świątecznych ozdób metodą origami – 20 minut
animacja Świętego Mikołaja i Elfów z życzeniami świątecznymi – 20 minut

Cena:
– spotkanie z Mikołaje i Elfami + świąteczny quiz 250 zł netto/klasa (bez względu na ilość dzieci w klasie)
– warsztaty tworzenia kartek/origami + 5 zł/os
– zdobienie bombek z dostarczonych do szkoły materiałów + 15 zł/os

Kwestie techniczne
Spotkanie odbędzie się przez platformę Zoom. Do opiekuna grupy  przesłany zostanie  wcześniej mail z linkiem do spotkania, który należy przesłać Uczestnikom wizyty online w Przystanku Świętego Mikołaja. Pomocna będzie również sprawna kamerka i mikrofon.

Wyślij zapytanie na: mikolaj@kompas.pl

Nie czekaj – Święty Mikołaj ma coraz więcej pracy i coraz mniej wolnych terminów!