Szczegóły

Miejsce: Przystanek Drzewina, Kaszuby
Nazwa wycieczki:Edu Przygoda
Wiek Uczestników:7-16 lat
Ilość Uczestników: 20-100 osób
Cena: 20-30 osób – 70 zł/os.
30-40 osób – 65 zł/os.
40-70 osób – 60 zł/os.
Wyżywienie12 zł/os. ognisko z kiełbaskami
18 zł/os. dwudaniowy obiad przygotowywany na miejscu
Dojazd:własny – możliwość zamówienia transportu

Nasze zajęcia skierowane są do grup szkolnych, które chcą w zabawny i ciekawy sposób poznać kilka ciekawostek dotyczących zagadnień biologii, chemii i fizyki. Dodatkowo mamy możliwość poznania tajemnic otaczającego nas środowiska.

Kontakt, rezerwacje

Michał Boniec m.boniec@kompas.pl

tel. 696 40 32 32
Małgorzata Baumann m.baumann@kompas.pl

tel. 696 40 32 41

[recaptcha class:center-captcha]

Plan

Warsztat biologiczny

INO orienteering 

impreza na orientację. Na sam początek udamy się do lasu w celu zebrania materiału badawczego. Nie będzie to jednak zwykły spacer. Przy okazji poznamy najważniejsze umiejętności orientacyjne: obsługa kompasu, planowanie strategiczne i taktyczne, orientowanie mapy, poruszanie się w trudnym terenie. Na trasie czekają na was nie tylko punkty do odnalezienia, ale także szereg zadań logicznych oraz sprawnościowych do wykonania.

Praca z mikroskopem

zebrane wcześniej próbki materiału biologicznego sprawdzimy i dogłębnie zbadamy pod prawdziwym mikroskopem. Szczegóły anatomicznej budowy roślin i poszczególnych owadów nie będą kryły przed nami tajemnic.

Praca z wykrywaczem metalu

na specjalnie przygotowanym terenie rozmieszczone są odpowiednio punktowane przedmioty. Celem grupy jest znaleźć ich jak największą ilość posługując się tylko i wyłącznie wykrywaczem metalu. Przy okazji dowiemy się co kryje się pod zewnętrzną powłoką ziemi i jak dużo czasu potrzebują poszczególne przedmioty by ulec naturalnej biodegradacji.

Laboratorium chemiczne

Eksperymentarium chemii

 czy macie pojęcie jak bardzo chemia nas otacza? Przejawia się w każdym aspekcie życia. Na naszych zajęcia wcielimy się w rolę małych naukowców i poddamy analizie substancje doskonale nam znane.  Nie zabraknie również spektakularnych, “wybuchowych” eksperymentów.

W programie zajęć między innymi: wędrująca woda,  wybuchowa cola, rakieta balonowa, niewidzialny atrament.

Laboratorium fizyczne

Warsztaty Fizyki

ta pozornie trudna i skomplikowana dziedzina nauk ścisłych potrafi dać się również poznać z bardziej przystępnej i przyjaznej strony. Przeprowadzone eksperymenty pozwolą naszym uczestnikom zmierzyć się z zagadnieniami otaczających nas zasad.

W programie zajęć między innymi: budowa wulkanu, skacząca kukurydza, instrument balonowy, pływające spinacze, ogromna dziura w małej kartce.

Po obfitej uczcie umysłowej pora na porcję ruchu dla ciała.

Capture the Flag

  na sam koniec coś dla ciała i ruchu. Gra terenowa, w której każdy musi wykazać się sprytem i sprawnością. Wtargnij niepostrzeżenie na teren przeciwnika, zlokalizuj flagę, zdobądź ją i dostarcz do swojej bazy. Działaj w dużej grupie lub w małych zespołach. Jaką strategię obierzesz? Jak przechytrzysz przeciwnika?