Szczegóły

MiejscePrzystanek Drzewina, Kaszuby
Nazwa wycieczkiAkcja Wyobraźnia – Warsztaty Artystyczne
Wiek Uczestników6-17 lat
MOŻLIWA LICZBA UCZESTNIKÓW40-60 os.
Cena69 złotych od uczestnika- Warsztat Kreatywny
59 złotych od uczestnika- Warsztat Taneczny
59 złotych od uczestnika- Warsztat Aktorski
Wyżywienie12 zł/os. ognisko z kiełbaskami

18 zł/os. dwudaniowy obiad przygotowywany na miejscu

Dojazdmożliwość zamówienia transportu

Kontakt, rezerwacje

Michał Boniec m.boniec@kompas.pl
tel. 696 40 32 32
Małgorzata Baumann m.baumann@kompas.pl
tel. 696 40 32 41

[recaptcha class:center-captcha]

Plan

Warsztaty artystyczne (do wyboru):

Warsztat taneczny

Strefa rytmu i tańca
Początkowe ćwiczenia mają na celu uświadomić korzyści wypływające z zajęć ruchowym, prezentujące różne warianty rozgrzewek, ćwiczenia rozciągające, poprawiające elastyczność i płynność ruchów, odpowiednią postawę, równowagę i koordynację ruchową. Warsztaty wstępne to przede wszystkim zajęcia utaneczniające, zabawy rytmiczne, podstawy ruchu rozwijającego, a także wędrówka przez różne style tańca, zagadnienia i terminy z nim związane.

Warsztat teatralny

Budowanie zespołu
Wstępne zajęcia integracyjne, i otwierające mają na celu zbudować z członków klasy zespół teatralny. Warsztat obejmuje ćwiczenia uruchamiające świadomość pracy z ciałem, budujące zaufanie do potencjalnego partnera scenicznego, wyzwalające wyobraźnię oraz pozwalające zdobyć odwagę przed publicznymi występami.

Elementarne zadania aktorskie
Solidne podstawy warsztatu aktorskiego poprzez nabycie świadomości i sposobu użycia ciała, gestu i słowa w pracy scenicznej. W programie techniki aktorskie, sposoby budowania roli (psychologiczne, plastyczne, muzyczne), budowanie roli a osobista wypowiedź aktora, ćwiczenie pamięci emocjonalnej.

Improwizacje teatralne
Ciekawa forma spontanicznej gry aktorskiej bez scenariusza. W tych ćwiczeniach nikt nie narzuca tego, co aktor ma robić na scenie, ale kim ma być. Tu liczy się cel, natomiast środków do wyrażenia swojej postaci i zadanego tematu aktor poszukuje sam. Ćwiczenia te świetnie pobudzają wyobraźnię i prowadzą do zaskakujących i zabawnych sytuacji scenicznych.

Warsztat kreatywny

Filcowanie
Polega na łączeniu specjalnej, czesankowej wełny za pomocą mydła, dzięki tej technice możemy tworzyć przeróżne kształty i wzory poczynając od kulek, a na kwiatkach i obrazkach kończąc.

Kolory przyrody
Po zebraniu różnych roślin uczestnicy namalują obraz złożony z barw wcześniej zebranych.

Trójwymiarowy kolaż
można na nim umieścić wszystko co przyjdzie do głowy – liście, szyszki, kamienie, patyki, kwiaty, ważne jest żeby użyć wyobraźni i stworzyć coś niepowtarzalnego.

Malowanie naturą
Radosna zabawa w malowanie “wszystkim” – można popuścić wodze wyobraźni i eksperymentować, warto zobaczyć jakie ślady pozostawiają piórko czy trawa.

Malowidła z liści tworzone
Odciskanie śladów liści na kartce.

Papier-mâché
Specjalna technika polegająca na tworzeniu przedmiotów poprzez nakładanie na siebie wielu warstw papieru lub formowaniu kształtów i przedmiotów z masy papierowej a następnie zdobieniu tej masy.

Rzeźba w mydle
Stworzymy własne pachnące mydełka idealne na prezent.

A ponadto do każdego programu:

Kula sferyczna
Zabawa, która dostarczy wszystkim dużo emocji. Urządzenie składa się z dwóch kul, jednej mniejszej zawieszonej w drugiej znacznie większej, przerwa pomiędzy nimi wypełniona jest powietrzem. Do środka mniejszej kuli wchodzi uczestnik, przypina się specjalnymi pasami i… toczy się w dół zbocza! Urządzenie posiada wszelkie atesty bezpieczeństwa.

Szkolenie i Impreza na Orientację
Możliwość znalezienia właściwej drogi ma ogromne znaczenie w czasie każdej podróży, zarówno podczas małej, jak i wielkiej wyprawy. Dzięki tym zajęciom uczestnicy posiądą umiejętności posługiwania się mapą i kompasem, nauczą się rozpoznawania znaków topograficznych, rysowania map, oceniania odległości w terenie. Zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić podczas zawodów i wypraw.

Zakończenie wycieczki